Results 2021

Her Leadership (Symposium - Junior)

Sr. no Position Participant's Name Character School Name
1 1st Vaibhavi Singh Sojourner Truth City Montessori School Mahanagar
2 1st Bidusee Sharma Maria Tecla Artemesia Montessori Galaxy Public School, Kathmandu Nepal
3 2nd Anika Sharma Jayaram Jayalalithaa Bhavan'S Bhagwandas Purohit Vidya Mandir, Civil Lines Nagpur
4 2nd Aashka Jain Ahilyabai Holkar Navrachana Higher Secondary School Sama, Vadodara, Gujarat
5 3rd Paridhi Malhotra Cleopatra City Montessori School, Aliganj 1
6 3rd Eshra Farid Sheikh Hasina Scholastica, Senior Campus, Uttara, Bangladesh 
7 3rd Arya Aasi Thakur Bidya Devi Bhandari Mother Teresa Public School, Janakpur Dham, Nepal
8 Consolation Laxmi Mahato Yogmaya Neupane Monastic Secondary English Boarding School, Janakpurdham, Nepal
9 Consolation Miyuru Vihangasara Denagama Emmeline Pankhurst Richmond College, Sri Lanka
10 Consolation Tithi Jadeja Sultana Chand Bibi Nalanda International School, Vadodara, Gujarat

Envision (Debate - Senior)

Sr. no Participant's Name School Name Position
1 Dhruv Singhal Delhi Public School Ghaziabad, Meerut Road, Ghaziabad 1st
2 Chetaniya Tamta Bosco Public School, New Delhi 1st
3 Rinchan Robert N.L. Dalmia High School,Thane Maharashtra 2nd
4 Bhumi Sinha St. Mark's Sr. Sec. Public School, New Delhi 2nd
5 Archisha Pratap Public School, Karnal 3rd
6 Chamindu Dineth Hettiarachchi Richmond College, Sri Lanka 3rd
7 Charvi Thakkar Nalanda International School
Vadodara, Gujarat
3rd
8 Sloke Chatterjee Collège Du Saint-Esprit, Mauritius 3rd
9 Mehak Mathur St. Mark'S Girls Senior Secondary School, New Delhi Consolation
10 Vaidehi Gupta Navrachana Higher Secondary School Sama, Vadodara Consolation
11 Kunika Sharma Blue Bells Model School, Gurugram, Haryana Consolation

Qriosity (Quiz) (Junior)

Sr. no Participant 1 Participant 2 Name of School Position
1 Md. Rakib Hasan Shajedul Islam Chowdhury St. Gregory's High School & College, Dhaka First
2 Anubhav Shaw D Adithyan Kerala Samajam Modern School, Jamshedpur Second
3 Mannat Behl Neha Manot St. Marks' Girls Sr. Secondary School, Meera Bagh Third
4 Renuja Randeepa Nanayakara Somiru Vinujana Gunasekara Richmond College, Galle, Sri Lanka Consolation
5 Aditya Pratap Singh Negi  Pranav Pandey  City Montessori School, Rajajipuram, Campus Consolation

Legends Resurrect (Senior)

Sr. no Position Participant's Name Character School Name
1 1st Ms Nikita Tiwari Captain Laxmi Sehgal Ryan International School , Shahjahanpur
2 1st Shoukrit Dey Napoleon Bonaparte Navrachana Higher Secondary School Sama, Vadodara
3 2nd V.M. Anuk Sathnim Siriwardhana Martin Luther King Jr. Richmond College, Galle, Sri Lanka
4 2nd Yashasvi Gupta Kasturba Gandhi City Montessori School, Rajajipuram I
5 3rd Poorvi Gupta Lakshmibai, the Rani of Jhansis Little Angels High School, Gwalior
6 3rd Anshika Gupta Queen Victoria Gwalior Glory High School, Gwalior
7 Consolation Dhruvi Vaishnav Mother Teresa Nalanda International School, Vadodara, Gujarat
8 Consolation Harshita Tandon Savitribai Phule J B Academy, Faizabad
9 Consolation Tanya Mishra Vijay Laxmi Pandit City Montessori School, Mahanagar
10 Consolation Anaika Pathak Begum Hazrat Mahal City Montessori School LDA Kanpur Road

Flash Drama (Team)

Sr. no Position School Name
1 1st Bosco Public School, New Delhi
2 1st Nalanda International School
Vadodara, Gujarat
3 2nd Kerala Samajam Model School, Jamshedpur
4 2nd Navrachana Higher Secondary School Sama, Vadodara
5 3rd Gwalior Glory High School, Gwalior
6 3rd Pratap Public School, Karnal
7 Consolation St. Mark'S Girls Senior Secondary School, New Delhi
8 Consolation Cygnus World School,Vadodara
9 Consolation BCM Arya Model Sr. Sec. School, Ludhiana

Ad-Lib (Extempore)

Sr. no Position Participant's Name School Name
1 1st Samaira Parveen City Montessori School, Gomti Nagar I
2 1st Samdisha Pratap Public School, Karnal
3 2nd Tarush Singh City Montessori School, Anand Nagar
4 2nd Tanya Gupta Maharaja Agarsain Public School, New Delhi
5 3rd Tisya Kalra Bosco Public School,  New Delhi
6 3rd Harkirit Kaur Sokhi Bcm Arya Model Sr. Sec. School, Ludhiana
7 Consolation Aveek Bandyopadhyay Navrachana Higher Secondary School Sama, Vadodara
8 Consolation Aadya Sisodiya Little Angels High School, Gwalior
9 Consolation Dhrupadi Latifa Siddique Scholastica, Senior Campus, Uttara, Bangladesh 

Endeavour (Projects on Community Services)

Sr. no Name of the School/ Institution Participant 1 Participant 2 Team Leader Position
1 BCM Arya Model Sr. Sec. School, Harkirit Kaur Sokhi Jazvine Kaur Dr. Kavita Pandey First
2 Delhi Public School,  Gurgaon Anoushka Sharma Sanjana Shyamsundar Ms. Leeza Dutta First
3 Navrachana Higher Secondary School  Shreya Karthik Aveek Bandyopadhyay Ms. Sumana Chatterjee Second
4 Richmond College Hirun D/ Wickramasinghe M.R. Mohamed Asmath Mr. K.K.S.Dilhan Second
5 N.L. Dalmia High School Akshiti Banerjee Aaron Keith Boodle Ms. Preeti Thackeray Third
6 Bosco Public School, New Delhi Twisha Kalra Guneet Kaur Ms. Anjalika Kapoor Third
7 Kerala Samajam Model School, Jamshedpur D Adithyan Anubhav Shaw Mrs. Smita Kumar Third
8 Cygnus World School Anushka Jha Samridhi Tandon Ms. Nishi Mishra Consolation