Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

International Young Mathematicians' Convention
Invitation
Address by Ms Manjit Batra, Senior Principal
Message from the founders
President's Message
Message from Head, Quality Assurance and Innvoation Department
Address by Mrs Seema Tiwari, The Secretary, IYMC
About IYMC
Tentative Programme Schedule
Events
Rules & Regulations
Technical Committee
Views and Voices of Participants
Media Coverage IYMC
Glimpses
Results and Recognitions
IYMC 2016 SONG
Past Papers IYMC
Registration Form
Travel Form
Venue
Contact Us
Lucknow- City Map
 
  Home >Events & Competitions>> IYMC
International Young Mathematicians' Convention
 
RESULTS 2014
SNO Prize Awarded_To School State Country
BINGO (Math Quiz) Junior level
1 Gold Medal Adya Pathak City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
2 Gold Medal Atirek Kumar City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
3 Gold Medal Lakshya Sharma City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
4 Bronze Medal Banzon, Christopher Philippines-A Philippines Philippines
5 Bronze Medal Go, Gene Jr Philippines-A Philippines Philippines
6 Bronze Medal Tsai, Terrence Brian Ong Philippines-A Philippines Philippines
7 Silver Medal Chan, Sabrina Rae Philippines-B Philippines Philippines
8 Silver Medal Ho, Shannon Gail  Philippines-B Philippines Philippines
9 Silver Medal Liclican, Sephi Marz G. Philippines-B Philippines Philippines
BINGO (Math Quiz) Senior level
1 Gold Medal Anmol Mishra City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
2 Gold Medal Manan Bhatia City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
3 Gold Medal Sandarsh Gupta City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
4 Silver Medal Akarsh Mishra  City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Shikhar Shivraj Jaiswal City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
6 Silver Medal Srijan Srivastava City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
7 Bronze Medal Manan Agarwal City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
8 Bronze Medal Snehil Saluja City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
9 Bronze Medal Tanay Tewari City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
Dexter's Math-a-torium (Mathematical Fair) Junior level
1 Silver Medal Ashmeet Singh Bluebells School International Delhi India
2 Silver Medal Pulkit Gera Bluebells School International Delhi India
3 Silver Medal Raunak Das Bluebells School International Delhi India
4 Bronze Medal Naman Khetan Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
5 Bronze Medal Tushar Gautam Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
6 Bronze Medal Utsav Singhal Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
7 Gold Medal Chayatorn Ongvarasopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
8 Gold Medal Natcharee Chotchutipchayakorn Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
9 Gold Medal Wipasinee Sirintronsopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
Dexter's Math-a-torium (Mathematical Fair) Senior level
1 Bronze Medal Anupreet Kaur Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
2 Bronze Medal Isha Agarwal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
3 Bronze Medal Mrinal Singhal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
4 Silver Medal Jeetendra Gupta Budhanilkantha School-C Kathmandu  Nepal
5 Silver Medal Jivan Kharel Budhanilkantha School-C Kathmandu  Nepal
6 Silver Medal Sayarika Baral Budhanilkantha School-C Kathmandu  Nepal
7 Bronze Medal Aishwary Omkar Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
8 Bronze Medal Akshat Chaturvedi Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
9 Bronze Medal Ayush Gupta Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
10 Bronze Medal Amitej Pangtey Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
11 Bronze Medal Himanshu Chaudhary Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
12 Bronze Medal Vinayak Gupta Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
13 Gold Medal Dawa Zangmo Ugyen Academy Hss Punakha Bhutan
14 Gold Medal Mani Kumar Chhetri Ugyen Academy Hss Punakha Bhutan
15 Gold Medal Tashi Tenzin Ugyen Academy Hss Punakha Bhutan
Math Wiz (Individual Contest) Junior level
1 Bronze Medal Liza Stewart Alexander Road And Pearson High School East Cape South Africa
2 Silver Medal Nishant Abhangi Allen Career Institute Rajkot Gujrat India
3 Bronze Medal Param Khakhar Allen Career Institute Rajkot Gujrat India
4 Bronze Medal Karan Anand Desai Allen Career Institute, Ahmedabad Gujrat India
5 Bronze Medal Sparsh Shah Allen Career Institute, Ahmedabad Gujrat India
6 Silver Medal Ayush Gupta Allen Career Institute, Surat Gujrat India
7 Bronze Medal Samiksha Das Allen Career Institute, Surat Gujrat India
8 Silver Medal Stuti Khandwala Allen Career Institute, Surat Gujrat India
9 Bronze Medal Vikram Aditya Sharma  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
10 Bronze Medal Yashasvi Narula  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
11 Bronze Medal Nutcha Thanarung  Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
12 Gold Medal Peerada Roongphornchai Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
13 Bronze Medal Purthita Pariyakanok Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
14 Bronze Medal Janat Taerakul Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
15 Bronze Medal Napasorn Arthasart Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
16 Silver Medal Satida Siwachakeeyawate Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
17 Bronze Medal Pulkit Gera Bluebells School International Delhi India
18 Bronze Medal Raunak Das Bluebells School International Delhi India
19 Bronze Medal Sapan Pokharel Budhanilkantha School-A Kathmandu  Nepal
20 Silver Medal Aahan Tulshan Cathedral And John Connan School Mumbai India
21 Silver Medal Arpit Kalla Cathedral And John Connan School Mumbai India
22 Bronze Medal Anmol Verma City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
23 Silver Medal Om Jaiswal City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
24 Bronze Medal Brahmanshu Pati Tripathi City Montessori School,  Indira Nagar Uttar Pradesh India
25 Bronze Medal Samyak Srivastava City Montessori School,  Indira Nagar Uttar Pradesh India
26 Bronze Medal Sanchit Jaiswal City Montessori School, Chowk Uttar Pradesh India
27 Silver Medal Aditya Garg City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
28 Silver Medal Adya Pathak City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
29 Silver Medal Atirek Kumar City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
30 Silver Medal Jai Vinayak Singh City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
31 Silver Medal Lakshya Sharma City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
32 Bronze Medal Kartikeya Singh City Montessori School, Gomti Nagar-2 Uttar Pradesh India
33 Silver Medal Skand Rajmeet Upadhyay City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
34 Bronze Medal Sunamya Gupta City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
35 Bronze Medal Ayush Shukla City Montessori School, Mahanagar-III Uttar Pradesh India
36 Bronze Medal Siddharth Singh City Montessori School, Mahanagar-III Uttar Pradesh India
37 Silver Medal Sankalp Gautam City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
38 Bronze Medal Yasharth Bajpai City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
39 Bronze Medal Aviral Yadav City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh India
40 Bronze Medal Rishi  Harsh  Soni City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh India
41 Bronze Medal Aditya Kumar City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
42 Bronze Medal Prakhar Singh City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
43 Bronze Medal Samar  City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
44 Silver Medal Adarsh Shrivastava Dalimss Sunbeam Sigra Uttar Pradesh India
45 Bronze Medal Ritik Sachdeva Dalimss Sunbeam Sigra Uttar Pradesh India
46 Bronze Medal Abhishek Kumar Dalimss Sunbeam, Ramkatora Uttar Pradesh India
47 Gold Medal Lay Jain Disha Delphi Public School Rajasthan India
48 Silver Medal Pawan Goyal Disha Delphi Public School Rajasthan India
49 Gold Medal Yash Gupta Disha Delphi Public School Rajasthan India
50 Bronze Medal Awadhesh Shukla Gurukul Academy Uttar Pradesh India
51 Bronze Medal Saumya  Gurukul Academy Uttar Pradesh India
52 Silver Medal Anant Agarwal Hartmann College Uttar Pradesh India
53 Silver Medal Pranshu Pandey Hartmann College Uttar Pradesh India
54 Bronze Medal Ayush Garg Hindu Vidyapeeth Haryana India
55 Silver Medal Rohan Gupta La Martiniere College Uttar Pradesh India
56 Silver Medal Shubham Bhagat  La Martiniere College Uttar Pradesh India
57 Bronze Medal Agnivo Ghosh Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
58 Silver Medal Satwik Kundu Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
59 Bronze Medal Vatsal Dujari Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
60 Bronze Medal Prateek Sinha Little Angels High School Madhya Pradesh India
61 Bronze Medal Animesh Bhargava Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
62 Bronze Medal Shikhar Srivastava Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
63 Bronze Medal Dhyey Sankalp Gandhi Maa Bharti Junior Secondary School Rajasthan India
64 Bronze Medal Divyanshu Bujethia Maa Bharti Junior Secondary School Rajasthan India
65 Bronze Medal Smit Patel Maa Bharti Junior Secondary School Rajasthan India
66 Silver Medal Fauzan Hanandito Chaidir Mathematics Education Clinic Jawa Barat Indonesia
67 Silver Medal Muhammad Fahmi Mathematics Education Clinic Jawa Barat Indonesia
68 Bronze Medal Ritika Agrawal Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
69 Silver Medal Shreya Agarwal Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
70 Bronze Medal Akshay Shukla MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
71 Silver Medal Kartikeya Misra MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
72 Bronze Medal Vibhu Vikram MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
73 Bronze Medal Naman Khetan Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
74 Gold Medal Tushar Gautam Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
75 Gold Medal Utsav Singhal Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
76 Bronze Medal Anupama Rai New Horizon Public School Maharashtra India
77 Gold Medal Banzon, Christopher Philippines-A Philippines Philippines
78 Gold Medal Go, Gene Jr Philippines-A Philippines Philippines
79 Gold Medal Tsai, Terrence Brian Ong Philippines-A Philippines Philippines
80 Silver Medal Chan, Sabrina Rae Philippines-B Philippines Philippines
81 Silver Medal Ho, Shannon Gail  Philippines-B Philippines Philippines
82 Gold Medal Liclican, Sephi Marz G. Philippines-B Philippines Philippines
83 Gold Medal Atilano, James Christian Philippines-C Philippines Philippines
84 Gold Medal Cua, Mark Davidson T. Philippines-C Philippines Philippines
85 Bronze Medal Ong, Orex Philippines-C Philippines Philippines
86 Gold Medal Go, Xavier Jefferson Ray  Philippines-D Philippines Philippines
87 Gold Medal King, Grant Aaron K. Philippines-D Philippines Philippines
88 Bronze Medal Maglinao, John Luis B. Philippines-D Philippines Philippines
89 Silver Medal King, William Joshua G. Philippines-E Philippines Philippines
90 Gold Medal Marquez, John Henry T. Philippines-E Philippines Philippines
91 Gold Medal Ong, Stefan Marcus O. Philippines-E Philippines Philippines
92 Gold Medal Co, Miko Johnson O. Philippines-F Philippines Philippines
93 Gold Medal Isidro, Matthew Angelo C. Philippines-F Philippines Philippines
94 Gold Medal Tan, Hans Markson C. Philippines-F Philippines Philippines
95 Bronze Medal Chayatorn Ongvarasopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
96 Silver Medal Natcharee Chotchutipchayakorn Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
97 Silver Medal Wipasinee Sirintronsopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
98 Bronze Medal Nathan Thaworn Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
99 Silver Medal Worabun Romtrairut Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
100 Silver Medal Ketsiree Supita Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
101 Bronze Medal Pichamon Assawaphadungsit Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
102 Silver Medal Pollakrit Lorprasertkul Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
103 Bronze Medal Pariyawit Suwancharoen Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
104 Silver Medal Sivakorn Seinglek Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
105 Bronze Medal Ta-It-Chai Aeidoui Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
106 Bronze Medal G.A. Supun Navoda Gamlath Royal International School North Western Province Sri Lanka
107 Bronze Medal Yashodhara Kulkarni Rustomjie International Jalgaon Maharashtra India
108 Bronze Medal Apoorva Gupta S. L. S. D. A. V. Public School Delhi India
109 Bronze Medal Aryan Sahal S.R Public  Junior Secondary School Rajasthan India
110 Bronze Medal Ayush Kadam S.R Public  Junior Secondary School Rajasthan India
111 Silver Medal Deshpriya S.R Public  Junior Secondary School Rajasthan India
112 Bronze Medal Naveed Ashfaq Scholastica-A Dhaka Bangladesh
113 Bronze Medal Abdullah Al Mahin Scholastica-B Dhaka Bangladesh
114 Bronze Medal Aviral Chharia  Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
115 Bronze Medal Shikhar Saroj Verma Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
116 Silver Medal Aditya Raj Shiv Jyoti Junior Secondary School Rajasthan India
117 Silver Medal Pankaj Shiv Jyoti Junior Secondary School Rajasthan India
118 Silver Medal Vaishnavi Raj Shiv Jyoti Junior Secondary School Rajasthan India
119 Bronze Medal Bhuva Balvir Madhubhai Sri Meghani Highschool-Bagasara (Amreli) Gujarat India
120 Bronze Medal Kushal Shokeen St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India 
121 Bronze Medal Siddharth Chugh St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India 
122 Bronze Medal Sushmit Vaish St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India 
123 Bronze Medal Manan Shori St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) New Delhi  India 
124 Bronze Medal Sehaj Singh St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) New Delhi  India 
125 Silver Medal Shubham Aggarwal St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) New Delhi  India 
126 Bronze Medal Sachin Rai Woodward Public School Uttar Pradesh India
Math Wiz (Individual Contest) Senior level
1 Bronze Medal Benedikt Meylahn Alexander Road High School  East Cape South Africa
2 Silver Medal Anupreet Kaur Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
3 Bronze Medal Isha Agarwal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
4 Silver Medal Mrinal Singhal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
5 Bronze Medal Mudit Bhardwaj Bluebells School International Delhi India
6 Bronze Medal Anupam Bhatarai Budhanilkantha School-A Kathmandu  Nepal
7 Bronze Medal Anand Subedi Budhanilkantha School-B Kathmandu  Nepal
8 Bronze Medal Siddhant Agarwal Budhanilkantha School-B Kathmandu  Nepal
9 Silver Medal Jeetendra Gupta Budhanilkantha School-C Kathmandu  Nepal
10 Bronze Medal Jivan Kharel Budhanilkantha School-C Kathmandu  Nepal
11 Bronze Medal Harshita Tripathi City International School Uttar Pradesh India
12 Silver Medal Suryakant Sharma City International School Uttar Pradesh India
13 Gold Medal Avinash Kaul City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
14 Gold Medal Shivin Thukral City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
15 Silver Medal Abhineet Mehrotra City Montessori School, Chowk Uttar Pradesh India
16 Bronze Medal Sanyam Gupta City Montessori School, Chowk Uttar Pradesh India
17 Gold Medal Anmol Mishra City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
18 Gold Medal Manan Bhatia City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
19 Gold Medal Sandarsh Gupta City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
20 Silver Medal Akarsh Mishra  City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
21 Gold Medal Shikhar Shivraj Jaiswal City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
22 Silver Medal Srijan Srivastava City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
23 Gold Medal Abhinav Rathore City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
24 Bronze Medal Manas Mehrotra City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
25 Bronze Medal Shreya Srivastava City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
26 Silver Medal Abhishek Dalakoti City Montessori School, Mahanagar-III Uttar Pradesh India
27 Silver Medal Agam Sachan City Montessori School, Mahanagar-III Uttar Pradesh India
28 Bronze Medal Salil Mishra City Montessori School, Mahanagar-III Uttar Pradesh India
29 Bronze Medal Devesh Godhwani City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
30 Silver Medal Keshav Singh Yadav  City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
31 Silver Medal Prasoon Batham City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
32 Bronze Medal Manan Agarwal City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
33 Silver Medal Snehil Saluja City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
34 Silver Medal Tanay Tewari City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
35 Bronze Medal Akarsh Dubey City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh india
36 Bronze Medal Swapnil Shivam City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh india
37 Bronze Medal Devansh Agarwal City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
38 Bronze Medal Shashvat Shukla City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
39 Bronze Medal Soban Bakhtiyar City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
40 Bronze Medal Ashutosh Singh Dalimss Sunbeam Sigra Uttar Pradesh India
41 Bronze Medal Vaibhav Mehra Dalimss Sunbeam Sigra Uttar Pradesh India
42 Silver Medal Pranav Agrawal Dalimss Sunbeam, Ramkatora Uttar Pradesh India
43 Bronze Medal Marthinus Schoombie Ems Maths And Science School Free State South Africa
44 Silver Medal Justin Caleb Parasuraman Femssisa Port Shepstone  South Africa South Africa
45 Silver Medal Abhinav Gupta Gurukul Academy Uttar Pradesh India
46 Silver Medal Abhinav Singh Gurukul Academy Uttar Pradesh India
47 Silver Medal Sarthak Verma Gurukul Academy Uttar Pradesh India
48 Bronze Medal Saurabh S Singh Gurukul Academy Uttar Pradesh India
49 Bronze Medal Anuj Shukla Gyansthali Public School, Mahoba Uttar Pradesh India
50 Bronze Medal Nitin Gupta Gyansthali Public School, Mahoba Uttar Pradesh India
51 Silver Medal Adil Khan Hartmann College Uttar Pradesh India
52 Bronze Medal Saaransh Mehrotra Hartmann College Uttar Pradesh India
53 Bronze Medal Shubham Tangra Hindu Vidyapeeth Haryana India
54 Bronze Medal Mayank Hemavani La Martiniere College Uttar Pradesh India
55 Bronze Medal Sauhard Srivastava La Martiniere College Uttar Pradesh India
56 Bronze Medal Yasharth Shekhar  La Martiniere College Uttar Pradesh India
57 Silver Medal Darshann Kayan Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
58 Silver Medal Raghav Daga Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
59 Silver Medal Vikram Aditya Sen Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
60 Bronze Medal Chetanya Gupta Little Angels High School Madhya Pradesh India
61 Bronze Medal Pulkit Sharma Little Angels High School Madhya Pradesh India
62 Bronze Medal Sarthak Shrivastava Little Angels High School Madhya Pradesh India
63 Bronze Medal Mobin Ahmad Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
64 Bronze Medal Saurabh Kumar Pandey Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
65 Bronze Medal Prattyasha Rani Debnath M.E.S Indian School-A Qatar Qatar
66 Bronze Medal R. Sophiya Pushpam M.E.S Indian School-B Qatar Qatar
67 Bronze Medal Akshat Chaturvedi Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
68 Bronze Medal Ayush Gupta Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
69 Bronze Medal Satyam Srivastava MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
70 Bronze Medal Shubhanshu Chandra MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
71 Bronze Medal Shitansh Parakh New Horizon Public School Maharashtra India
72 Bronze Medal Trijay Kakar Ryan International School, Vasant Kunj Delhi India
73 Bronze Medal Vibhu Dagar Ryan International School, Vasant Kunj Delhi India
74 Bronze Medal Aman Dang S. L. S. D. A. V. Public School Delhi India
75 Bronze Medal Evgenii Liashenko Sesc Nsu Novosibirsk Russia
76 Bronze Medal Merdan Kharramov Sesc Nsu Novosibirsk Russia
77 Silver Medal Stepan Maliarevich Sesc Nsu Novosibirsk Russia
78 Silver Medal Amitej Pangtey Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
79 Silver Medal Himanshu Chaudhary Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
80 Gold Medal Vinayak Gupta Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
81 Silver Medal Abhinav Sood St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India
82 Bronze Medal Abhishek Bansal St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India
83 Gold Medal Manan Jain St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India
84 Bronze Medal Akash Garg St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) Delhi India
Mathmania (Team Contest) Blue Group Junior level
1 Bronze Medal Akshit Kumar Saxena City Montessori School,  Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
2 Bronze Medal Devesh Bhartiya City Montessori School,  Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
3 Bronze Medal Radhika Jain City Montessori School,  Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
4 Silver Medal Anant Agarwal Hartmann College Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Pranshu Pandey Hartmann College Uttar Pradesh India
6 Silver Medal Shekhar Kalra Hartmann College Uttar Pradesh India
7 Gold Medal Atilano, James Christian Philippines-C Philippines Philippines
8 Gold Medal Cua, Mark Davidson T. Philippines-C Philippines Philippines
9 Gold Medal Ong, Orex Philippines-C Philippines Philippines
10 Silver Medal Ketsiree Supita Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
11 Silver Medal Pichamon Assawaphadungsit Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
12 Silver Medal Pollakrit Lorprasertkul Pratabong Academy-C Bangkok Thailand
Mathmania (Team Contest) Blue Group Senior level
1 Silver Medal Anupam Bhatarai Budhanilkantha School-A Kathmandu  Nepal
2 Silver Medal Ronast Subedi Budhanilkantha School-A Kathmandu  Nepal
3 Silver Medal Siddhant Agarwal Budhanilkantha School-A Kathmandu  Nepal
4 Gold Medal Avinash Kaul City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
5 Gold Medal Divyanshu Mishra City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
6 Gold Medal Shivin Thukral City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
7 Bronze Medal Justin Caleb Parasuraman Femssisa Port Shepstone  South Africa South Africa
8 Bronze Medal Sadanath Tarish Femssisa Port Shepstone  South Africa South Africa
9 Bronze Medal Sinqobile Sithozela Mashalaba Femssisa Port Shepstone  South Africa South Africa
10 Bronze Medal Ekansh Ranjan Lucknow Public College Sahara State Uttar Pradesh India
11 Bronze Medal Mobin Ahmad Lucknow Public College Sahara State Uttar Pradesh India
12 Bronze Medal Saurabh Kumar Pandey Lucknow Public College Sahara State Uttar Pradesh India
Mathmania (Team Contest) Green Group Junior level
1 Bronze Medal Bhawishya Raj City Montessori School, Gomti Nagar-2 Uttar Pradesh India
2 Bronze Medal Divyansh Goyal City Montessori School, Gomti Nagar-2 Uttar Pradesh India
3 Bronze Medal Kartikeya Singh City Montessori School, Gomti Nagar-2 Uttar Pradesh India
4 Silver Medal Saumya Mishra  City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Skand Rajmeet Upadhyay City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
6 Silver Medal Sunamya Gupta City Montessori School, Kanpur Road Uttar Pradesh India
7 Bronze Medal Nikhil Verma Little Angels High School Madhya Pradesh India
8 Bronze Medal Prateek Sinha Little Angels High School Madhya Pradesh India
9 Bronze Medal Saurya Singh Little Angels High School Madhya Pradesh India
10 Bronze Medal Animesh Bhargava Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
11 Bronze Medal Shikhar Srivastava Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
12 Bronze Medal Shreyash Priyadarshi Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
13 Gold Medal King, William Joshua G. Philippines-E Philippines Philippines
14 Gold Medal Marquez, John Henry T. Philippines-E Philippines Philippines
15 Gold Medal Ong, Stefan Marcus O. Philippines-E Philippines Philippines
16 Silver Medal Nathan Thaworn Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
17 Silver Medal Pornprasit Cheevasopit Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
18 Silver Medal Worabun Romtrairut Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
Mathmania (Team Contest) Green Group Senior level
1 Silver Medal Anupreet Kaur Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
2 Silver Medal Isha Agarwal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
3 Silver Medal Mrinal Singhal Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
4 Gold Medal Manan Agarwal City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
5 Gold Medal Snehil Saluja City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
6 Gold Medal Tanay Tewari City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
7 Bronze Medal Elzane Wessels Ems Maths And Science School Free State South Africa
8 Bronze Medal Leonard Chuang Ems Maths And Science School Free State South Africa
9 Bronze Medal Marthinus Schoombie Ems Maths And Science School Free State South Africa
10 Silver Medal Abhinav Gupta Gurukul Academy (Lucknow) Uttar Pradesh India
11 Silver Medal Abhinav Singh Gurukul Academy (Lucknow) Uttar Pradesh India
12 Silver Medal Saurabh S. Singh Gurukul Academy (Lucknow) Uttar Pradesh India
Mathmania (Team Contest) Orange Group Junior level
1 Silver Medal Ayush Gupta Allen Career Institute, Surat Gujrat India
2 Silver Medal Samiksha Das Allen Career Institute, Surat Gujrat India
3 Silver Medal Stuti Khandwala Allen Career Institute, Surat Gujrat India
4 Silver Medal Arjun Singhal  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
5 Silver Medal Vikram Aditya Sharma  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
6 Silver Medal Yashasvi Narula  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
7 Bronze Medal Janat Taerakul Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
8 Bronze Medal Napasorn Arthasart Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
9 Bronze Medal Satida Siwachakeeyawate Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
10 Gold Medal Adya Pathak City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
11 Gold Medal Atirek Kumar City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
12 Gold Medal Lakshya Sharma City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
13 Bronze Medal Chan, Sabrina Rae Philippines-B Philippines Philippines
14 Bronze Medal Ho, Shannon Gail  Philippines-B Philippines Philippines
15 Bronze Medal Liclican, Sephi Marz G. Philippines-B Philippines Philippines
16 Bronze Medal Aviral Chharia  Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
17 Bronze Medal Prateek Pranjal Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
18 Bronze Medal Shikhar Saroj Verma Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
Mathmania (Team Contest) Orange Group Senior level
1 Gold Medal Devesh Godhwani City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
2 Gold Medal Keshav Singh Yadav  City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
3 Gold Medal Prasoon Batham City Montessori School, Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
4 Silver Medal Akarsh  Dubey City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Swapnil Shivam City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh India
6 Silver Medal Vidit Gupta City Montessori School, RDSO Uttar Pradesh India
7 Silver Medal Evgenii Liashenko Sesc Nsu Novosibirsk Russia
8 Silver Medal Merdan Kharramov Sesc Nsu Novosibirsk Russia
9 Silver Medal Stepan Maliarevich Sesc Nsu Novosibirsk Russia
10 Silver Medal Amitej Pangtey Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
11 Silver Medal Himanshu Chaudhary Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
12 Silver Medal Vinayak Gupta Seth M R Jaipuria Uttar Pradesh India
Mathmania (Team Contest) Pink Group Junior level
1 Silver Medal Nishant Abhangi Allen Career Institute Rajkot Gujrat India
2 Silver Medal Param Khakhar Allen Career Institute Rajkot Gujrat India
3 Silver Medal Ratneel Trambadia Allen Career Institute Rajkot Gujrat India
4 Silver Medal Nutcha Thanarung  Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
5 Silver Medal Peerada Roongphornchai Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
6 Silver Medal Purthita Pariyakanok Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
7 Bronze Medal Anmol Verma City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
8 Bronze Medal Archit Mishra City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
9 Bronze Medal Om Jaiswal City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
10 Bronze Medal Kushagra Verma City Montessori School,  Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
11 Bronze Medal Shivang Gupta City Montessori School,  Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
12 Bronze Medal Utkarsh Singh City Montessori School,  Rajajipuram-1 Uttar Pradesh India
13 Bronze Medal Rohan Gupta La Martiniere College Uttar Pradesh India
14 Bronze Medal Saharsh Singh La Martiniere College Uttar Pradesh India
15 Bronze Medal Shubham Bhagat  La Martiniere College Uttar Pradesh India
16 Bronze Medal Dhyey Sankalp Gandhi Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
17 Bronze Medal Divyanshu Bujethia Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
18 Bronze Medal Smit Patel Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
19 Silver Medal Fauzan Hanandito Chaidir Mathematics Education Clinic Jawa Barat Indonesia
20 Silver Medal Muadz Fahmi Mathematics Education Clinic Jawa Barat Indonesia
21 Silver Medal Muhammad Fahmi Mathematics Education Clinic Jawa Barat Indonesia
22 Gold Medal Go, Xavier Jefferson Ray  Philippines-D Philippines Philippines
23 Gold Medal King, Grant Aaron K. Philippines-D Philippines Philippines
24 Gold Medal Maglinao, John Luis B. Philippines-D Philippines Philippines
25 Bronze Medal Jagruti Sapkale Rustomjie International Jalgaon Maharashtra India
26 Bronze Medal Manashree Zawar Rustomjie International Jalgaon Maharashtra India
27 Bronze Medal Yashodhara Kulkarni Rustomjie International Jalgaon Maharashtra India
Mathmania (Team Contest) Pink Group Senior level
1 Bronze Medal Carey Slater Alexander Road And Pearson High School East Cape South Africa
2 Bronze Medal Hayley Ward Alexander Road And Pearson High School East Cape South Africa
3 Bronze Medal Theresa Brummer Alexander Road And Pearson High School East Cape South Africa
4 Silver Medal Aidan Jacobs Alexander Road High School  East Cape South Africa
5 Silver Medal Benedikt Meylahn Alexander Road High School  East Cape South Africa
6 Silver Medal Jarrod Finnis Alexander Road High School  East Cape South Africa
7 Silver Medal Akarsh Mishra  City Montessori School,  Kanpur Road Uttar Pradesh India
8 Silver Medal Shikhar Shivraj Jaiswal City Montessori School,  Kanpur Road Uttar Pradesh India
9 Silver Medal Srijan Srivastava City Montessori School,  Kanpur Road Uttar Pradesh India
10 Silver Medal Devansh Agarwal City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
11 Silver Medal Shashvat Shukla City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
12 Silver Medal Soban Bakhtiyar City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
13 Gold Medal Adil Khan Hartmann College Uttar Pradesh India
14 Gold Medal Saaransh Mehrotra Hartmann College Uttar Pradesh India
15 Gold Medal Saurabh Singh Hartmann College Uttar Pradesh India
16 Bronze Medal Shivanshu Chaubey Ryan International School, Vasant Kunj Delhi India
17 Bronze Medal Trijay Kakar Ryan International School, Vasant Kunj Delhi India
18 Bronze Medal Vibhu Dagar Ryan International School, Vasant Kunj Delhi India
Mathmania (Team Contest) Red Group Junior level
1 Bronze Medal Brahmanshu Pati Tripathi City Montessori School,  Indira Nagar Uttar Pradesh India
2 Bronze Medal Samyak Srivastava City Montessori School,  Indira Nagar Uttar Pradesh India
3 Bronze Medal Suratna Singh City Montessori School,  Indira Nagar Uttar Pradesh India
4 Bronze Medal Aditya Garg City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Lay Jain Disha Delphi Public School Rajasthan India
6 Silver Medal Pawan Goyal Disha Delphi Public School Rajasthan India
7 Silver Medal Yash Gupta Disha Delphi Public School Rajasthan India
8 Bronze Medal Mela Chetty  Femssisa Durban Crawford South Africa South Africa
9 Bronze Medal Sadhana Ramklass  Femssisa Durban Crawford South Africa South Africa
10 Bronze Medal Agnivo Ghosh Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
11 Bronze Medal Satwik Kundu Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
12 Bronze Medal Vatsal Dujari Lakshmipat Singhania Academy West Bengal India
13 Gold Medal Banzon, Christopher Philippines-A Philippines Philippines
14 Gold Medal Go, Gene Jr Philippines-A Philippines Philippines
15 Gold Medal Tsai, Terrence Brian Ong Philippines-A Philippines Philippines
16 Bronze Medal Chayatorn Ongvarasopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
17 Bronze Medal Natcharee Chotchutipchayakorn Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
18 Bronze Medal Wipasinee Sirintronsopon Pratabong Academy-A Bangkok Thailand
19 Silver Medal Manan Shori St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) Delhi India
20 Silver Medal Sehaj Singh St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) Delhi India
21 Silver Medal Shubham Aggarwal St. Mark'S Sr. Sec. Public School(Jp) Delhi India
Mathmania (Team Contest) Yellow Group Junior level
1 Bronze Medal Caitlyn Rogers Alexander Road And Pearson High School-A East Cape South Africa
2 Bronze Medal Liza Stewart Alexander Road And Pearson High School-A East Cape South Africa
3 Bronze Medal Matthew Wensley Alexander Road And Pearson High School-A East Cape South Africa
4 Bronze Medal Karan Anand Desai Allen Career Institute, Ahmedabad Gujrat India
5 Bronze Medal Shlok Patel Allen Career Institute, Ahmedabad Gujrat India
6 Bronze Medal Sparsh Shah Allen Career Institute, Ahmedabad Gujrat India
7 Silver Medal Naman Khetan Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
8 Silver Medal Tushar Gautam Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
9 Silver Medal Utsav Singhal Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
10 Gold Medal Co, Miko Johnson O. Philippines-F Philippines Philippines
11 Gold Medal Isidro, Matthew Angelo C. Philippines-F Philippines Philippines
12 Gold Medal Tan, Hans Markson C. Philippines-F Philippines Philippines
13 Silver Medal Pariyawit Suwancharoen Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
14 Silver Medal Sivakorn Seinglek Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
15 Silver Medal Ta-It-Chai Aeidoui Pratabong Academy-D Bangkok Thailand
16 Bronze Medal Mohammad Raziv Hasan Scholastica-A Dhaka Bangladesh
17 Bronze Medal Naveed Ashfaq Scholastica-A Dhaka Bangladesh
18 Bronze Medal Tausif Hossain Scholastica-A Dhaka Bangladesh
Mathmania (Team Contest) Yellow Group Senior level
1 Gold Medal Anmol Mishra City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
2 Gold Medal Manan Bhatia City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
3 Gold Medal Sandarsh Gupta City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
4 Silver Medal Himanshu Rastogi Gurukul Academy Uttar Pradesh India
5 Silver Medal Mrinmoy Mahato Gurukul Academy Uttar Pradesh India
6 Silver Medal Sarthak Verma Gurukul Academy Uttar Pradesh India
Solve-a-thon Competetion  Junior level
1 Gold Level Arjun Singhal  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
2 Gold Level Vikram Aditya Sharma  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
3 Gold Level Yashasvi Narula  Bal Bharati Public School, Pitampura Delhi India
4 Gold Level Nutcha Thanarung  Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
5 Gold Level Peerada Roongphornchai Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
6 Gold Level Purthita Pariyakanok Benjamarachutit Ratchaburi School-A Ratchaburi Thailand
7 Silver Level Janat Taerakul Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
8 Silver Level Napasorn Arthasart Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
9 Silver Level Satida Siwachakeeyawate Benjamarachutit Ratchaburi School-B Ratchaburi Thailand
10 Bronze Level Aahan Tulshan Cathedral And John Connan School Mumbai India
11 Bronze Level Arpit Kalla Cathedral And John Connan School Mumbai India
12 Bronze Level Puneet Modi Cathedral And John Connan School Mumbai India
13 Silver Level Anmol Verma City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
14 Silver Level Archit Mishra City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
15 Silver Level Om Jaiswal City Montessori School,  Aliganj Sec-O Uttar Pradesh India
16 Gold Level Adya Pathak City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
17 Gold Level Atirek Kumar City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
18 Gold Level Lakshya Sharma City Montessori School, Gomti Nagar-1 Uttar Pradesh India
19 Silver Level Akshit Kumar Saxena City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
20 Silver Level Devesh Bhartiya City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
21 Silver Level Radhika Jain City Montessori School, Mahanagar-2 Uttar Pradesh India
22 Gold Level Lay Jain Disha Delphi Public School Rajasthan India
23 Gold Level Pawan Goyal Disha Delphi Public School Rajasthan India
24 Gold Level Yash Gupta Disha Delphi Public School Rajasthan India
25 Silver Level Rohan Gupta La Martiniere College Uttar Pradesh India
26 Silver Level Saharsh Singh La Martiniere College Uttar Pradesh India
27 Silver Level Shubham Bhagat  La Martiniere College Uttar Pradesh India
28 Bronze Level Dhyey Sankalp Gandhi Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
29 Bronze Level Divyanshu Bujethia Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
30 Bronze Level Smit Patel Maa Bharti Senior Secondary School Rajasthan India
31 Silver Level Harsh Singh Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
32 Silver Level Ritika Agrawal Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
33 Silver Level Shreya Agarwal Mount Carmel School Baghmugalia Madhya Pradesh India
34 Gold Level Naman Khetan Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
35 Gold Level Tushar Gautam Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
36 Gold Level Utsav Singhal Nalanda Academy Sr. Sec. School  Rajasthan India
37 Bronze Level Banzon, Christopher Philippines-A Philippines Philippines
38 Bronze Level Go, Gene Jr Philippines-A Philippines Philippines
39 Bronze Level Tsai, Terrence Brian Ong Philippines-A Philippines Philippines
40 Gold Level Chan, Sabrina Rae Philippines-B Philippines Philippines
41 Gold Level Ho, Shannon Gail  Philippines-B Philippines Philippines
42 Gold Level Liclican, Sephi Marz G. Philippines-B Philippines Philippines
43 Gold Level Atilano, James Christian Philippines-C Philippines Philippines
44 Gold Level Cua, Mark Davidson T. Philippines-C Philippines Philippines
45 Gold Level Ong, Orex Philippines-C Philippines Philippines
46 Silver Level Co, Miko Johnson O. Philippines-F Philippines Philippines
47 Silver Level Isidro, Matthew Angelo C. Philippines-F Philippines Philippines
48 Silver Level Tan, Hans Markson C. Philippines-F Philippines Philippines
49 Gold Level Nathan Thaworn Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
50 Gold Level Pornprasit Cheevasopit Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
51 Gold Level Worabun Romtrairut Pratabong Academy-B Bangkok Thailand
52 Bronze Level Aryan Sahal S.R. Public  Senior Secondary School Rajasthan India
53 Bronze Level Ayush Kadam S.R. Public  Senior Secondary School Rajasthan India
54 Bronze Level Deshpriya S.R. Public  Senior Secondary School Rajasthan India
Solve-a-thon Competetion  Senior level
1 Silver Level Manan Agarwal City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
2 Silver Level Snehil Saluja City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
3 Silver Level Tanay Tewari City Montessori School, Rajendranagar-1 Uttar Pradesh India
4 Gold Level Devansh Agarwal City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
5 Gold Level Shashvat Shukla City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
6 Gold Level Soban Bakhtiyar City Montessori School, Station Road Uttar Pradesh India
7 Silver Level Abhinav Srivastava Dalimss Sunbeam, Ramkatora Uttar Pradesh India
8 Silver Level Pranav Agrawal Dalimss Sunbeam, Ramkatora Uttar Pradesh India
9 Silver Level Sharan Jaiswal Dalimss Sunbeam, Ramkatora Uttar Pradesh India
10 Bronze Level Anshu Rai DAV Public School   Uttar Pradesh India
11 Bronze Level Sanskar Kumar DAV Public School   Uttar Pradesh India
12 Bronze Level Vishal Gaur DAV Public School   Uttar Pradesh India
13 Bronze Level Ekansh Ranjan Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
14 Bronze Level Mobin Ahmad Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
15 Bronze Level Saurabh Kumar Pandey Lucknow Public College, Sahara States Uttar Pradesh India
16 Silver Level Rishabh Gupta MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
17 Silver Level Satyam Srivastava MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
18 Silver Level Shubhanshu Chandra MPVM Gangagurukulam, Phaphamau Uttar Pradesh India
19 Silver Level Aman Dang S. L. S. D. A. V. Public School Delhi India
20 Silver Level Mani Dixit S. L. S. D. A. V. Public School Delhi India
21 Silver Level Tejaswi Kapoor S. L. S. D. A. V. Public School Delhi India
22 Gold Level Abhinav Sood St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India 
23 Gold Level Abhishek Bansal St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India 
24 Gold Level Manan Jain St. Mark'S Sr. Sec. Public School Delhi India