Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - 100 meter | ||
1 | Suryansh Pal Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Dipendra Gupta | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Silver |
3 | Raj Pratap Singh | SIDDHARTHA PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - 100 meter | ||
1 | Bhoomi Jain | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Gold |
2 | Aditi Singh | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Vidhushi Gupta | AMITY INTERNATIONAL SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - 100 meter | ||
1 | Ayush Mahaseth | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Syed Ali Abbas | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Abhinav Pratap Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 100 meter | ||
1 | Sania Zehra Mirza | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Samaira Goyal | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Silver |
3 | Avantika Sharma | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - 200 meter | ||
1 | Arnav Agnihotri | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Sonu Nigam | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Tariq Lennox | FEMSSISA, DURBAN, SOUTH AFRICA | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - 200 meter | ||
1 | Sania Zehra Mirza | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Kalpana Maurya | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Gurleen Kaur | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - 200 meter | ||
1 | Ayush Mahaseth | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ali Abbhas | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Medhanjay Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 200 meter | ||
1 | Bhumi Chandela | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Gold |
2 | Anchal Upadhyay | SIDDHARTHA PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Saniya Chalise | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - 400 meter | ||
1 | Ashirwad Yadav | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Abhishek Sharma | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Silver |
3 | Medhanshu | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - 400 meter | ||
1 | Agrima Bhatnagar | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Suhani Kushwaha | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Kashish | GREENLAND PUBLIC SCHOOL, GHAZIABAD, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - 400 meter | ||
1 | Medhanjay Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ayiyant Yadav | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Amit Bosco | CATHEDRAL SR. SEC. SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 400 meter | ||
1 | Apoorva Singh | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Akansha | GREENLAND PUBLIC SCHOOL, GHAZIABAD, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Kali Singh | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - 800 meter | ||
1 | Ashirwad Yadav | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Medhanshu | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Adarsh Mishra | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - 800 meter | ||
1 | Suman Kumari | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Kashish | GREENLAND PUBLIC SCHOOL, GHAZIABAD, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Avantika Tiwari | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - 800 meter | ||
1 | Ayiyant Yadav | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Amit Bosco | CATHEDRAL SR. SEC. SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Samrat Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 800 meter | ||
1 | Akansha | GREENLAND PUBLIC SCHOOL, GHAZIABAD, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Apoorva Singh | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Mahi Pal | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 18 | Event - 1500 meter | ||
1 | Medhan Jai | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Samrat Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Monty | GREENLAND PUBLIC SCHOOL, GHAZIABAD, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 1500 meter | ||
1 | Nisha Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Falay Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Bhoomi Ghawri | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - Long Jump | ||
1 | Sonu Nigam | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Mohsin Khan | SIDDHARTHA PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Suryansh Pal Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - Long Jump | ||
1 | Aditi Singh | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Nandini | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Vagyaa | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - Long Jump | ||
1 | Ali Abbhas | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ayush Mahaseth | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Mankaran Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - Long Jump | ||
1 | Harshita Luthra | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Gold |
2 | Avantika Sharma | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Kalpana Maurya | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - Shot Put | ||
1 | Naman | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Yash Chaturvedi | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Saurav Pandey | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - Shot Put | ||
1 | Pragya Jain | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Saumya Deshmukh | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Amber | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - Shot Put | ||
1 | Ibrahim Khan | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Shambhav Pathak | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Shivansh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - Shot Put | ||
1 | Muskan Patel | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Vaishnavi | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Manya Sahni | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - Discus Throw | ||
1 | Ashirwad Yadav | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Yash Chaturvedi | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Shreyansh Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - Discus Throw | ||
1 | Saumya Deshmukh | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Pragya Jain | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Sushmita Singh | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - Discus Throw | ||
1 | Shambhav Pathak | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ibrahim Khan | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Shivansh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - Discus Throw | ||
1 | Vaishnavi | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Muskan Patel | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Adwita Gupta | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 18 | Event - JAVELIN THROW | ||
1 | Preetam Bind | SETH DWARKA PRASAD BAJAJ EDUCATION CENTRE, MEERJAPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Mohd. Zafar | CITY MONTESSORI SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Anurag | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - JAVELIN THROW | ||
1 | Vaishnavi | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Apoorva Singh | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Muskan Patel | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Position |
---|---|---|---|
ATHLETICS RESULT | |||
Group - Boys / Under 14 | Event - 4 x 100 Mt RELAY | ||
1 | Medhanshu Saxena, Arnav Agnihotri, Sudhanshu Misra, Ayaz Khan | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Suhan Bhandari, Yubraj Chhetri, Abhishek Sharma, Dipendra Gupta | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Silver |
3 | Muaz Abdul Rahim, Yusuf Mohammed Aashir, S. M. Rafaan, Rehan Ahmed | OXFORD GLOBAL SCHOOL, MANGLORE, KARNATAKA | Bronze |
Group - Girls / Under 14 | Event - 4 x 100 Mt RELAY | ||
1 | Bhoomi Jain, Bhumi Chandela, Harleen Kaur, Pakhi Chandela | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Gold |
2 | Aditi Singh, Hannah Ansari, Sushmita Singh, Abhavya Sharma | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Sarah Fatima, Nitya Srivastava, Devishi Verma, Suhani Chandra | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Group - Boys / Under 18 | Event - 4 x 100 Mt RELAY | ||
1 | Ayush Mahaseth, Mankaran Singh, Ali Abbas, Medhanjay Saxena | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Kumail Rizvi, Abhinay Singh, Prashankr Saxena, Utkarsh Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Keval Armano Ramchander, Yash Bhownath, Arav Harpal, Tariq Lennox | FEMSSISA, DURBAN, SOUTH AFRICA | Bronze |
Group - Girls / Under 18 | Event - 4 x 100 Mt RELAY | ||
1 | Gurleen Kaur, Samaira Goyal, Harshita Luthra, Vanshika | ST. MARK'S GIRLS SR. SEC. SCHOOL, NEW DELHI | Gold |
2 | Sania Zehra Mirza, Apoorva Singh, Bhoomi Ghawri, Pragya Jain | ST. AGNES' LORETO DAY SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Manya Agarwal, Riddhi Golyan, Kali Singh, Kim Kushwaha | ST. MARIA GORETTI INTER COLLEGE, BAREILLY, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Category |
---|---|---|---|
BADMINTON RESULT | |||
BOYS SINGLES UNDER 14 YEARS | |||
1 | Shivendra Singh | ST. JOSEPH'S SCHOOL, GORAKHPUR, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | Prabhjeet Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
BOYS DOUBLES UNDER 14 YEARS | |||
1 | SHIVENDRA SINGH AND TANAY SRIVASTAVA | ST. JOSEPH'S SCHOOL, GORAKHPUR, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | PRABJIT SINGH AND CHITRANSH NAREDA | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
BOYS SINGLES UNDER 18 YEARS | |||
1 | VEDANSH JOSHI | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | ATHARVA P SINGH | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
BOYS DOUBLES UNDER 18 YEARS | |||
1 | HEMANT TEWARI AND MADHAV MANI TEWARI | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | SHIVANH AND ABHAY P SINGH | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
Sl.No. | Name | School | Category |
---|---|---|---|
BADMINTON RESULT | |||
GIRLS SINGLES UNDER 14 YEARS | |||
1 | Viyomini Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | Mathili Tandon | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
GIRLS DOUBLES UNDER 14 YEARS | |||
1 | Anika Chaudhary and Mathili Tandon | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | Viyomini Singh and Angel Yadav | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
GIRLS SINGLES UNDER 18 YEARS | |||
1 | Shreya Yadav | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | Aayushi Rawat | CATHEDRAL SR. SEC. SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
GIRLS DOUBLES UNDER 18 YEARS | |||
1 | Shreya Yadav and Simran Naresh | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Winner |
2 | Saumya Mehta and Ayushi Pandey | CATHEDRAL SR. SEC. SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Runner-up |
Sl.No. | Name | School | Medal |
---|---|---|---|
KARATE RESULT | |||
7 to 9 years BOYS KATA | |||
1 | Darshan Bhusal | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Gold |
2 | Gagan M K | OXFORD GLOBAL SCHOOL, MANGLORE, KARNATAKA | Silver |
3 | Kushagra Kumar | DELHI PUBLIC SCHOOL, GAUTAM BUDH NAGAR, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Arnav Srivastava | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
10 to 11 years BOYS KATA | |||
1 | Prince Manandhar | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Gold |
2 | Shresth Srivastava | HALLMARK WORLD SCHOOL, GORAKHPUR, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Samyak Raj Chandra | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Jayvardhan Naruka | DELHI PUBLIC SCHOOL, GAUTAM BUDH NAGAR, UTTAR PRADESH | Bronze |
12 to 13 years BOYS KATA | |||
1 | Aryan Bose | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Gold |
2 | Prabin Ranabhat | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Silver |
3 | Kunal Khedar | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
4 | Vinayak Sharma | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
14 to 15 years BOYS KATA | |||
1 | Saksham Pravakar | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Sumit Sardar | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Silver |
3 | Vaidik Singh | DR. PRASAD MEMORIAL SCHOOL, VARANASI, INDIA | Bronze |
4 | Revan Channa | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Medal |
---|---|---|---|
KARATE RESULT | |||
7 to 9 years Girls KATA | |||
1 | Palak Meena | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Gold |
2 | Mishika Tripathi | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Vanya Angle | AMITY INTERNATIONAL SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Aaradhya Mishra | SETH M. R. JAIPURIA SCHOOL, BANSAL CAMPUS, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
10 to 11 years Girls KATA | |||
1 | Kashvi Arya | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ishita Bhej | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Awanshika | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Janvi | R K PUBLIC SCHOOL, SAHARANPUR, UTTAR PRADESH | Bronze |
12 to 13 years Girls KATA | |||
1 | Shivanjali Channa | MOUNT CARMEL COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Puja Singha | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Silver |
3 | Prakristha Chowdhary | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Bronze |
4 | Khwaish Chaudhary | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
14 to 15 years Girls KATA | |||
1 | Annya Purbakar | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Gold |
2 | Puja Das | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Silver |
3 | Vartika | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Sapna Meena | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Medal |
---|---|---|---|
KARATE RESULT | |||
Below 30 Kg Boys Kumite | |||
1 | Shresth Srivastava | HALLMARK WORLD SCHOOL, GORAKHPUR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Aaditya Sharma | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Silver |
3 | Pravak Bhugual | NATIONAL GOJURYU KARATE DO ASSOCIATION, NEPAL | Bronze |
4 | Vinayak Sharma | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
Below 35 Kg Boys Kumite | |||
1 | Jayvardhan Naruka | DELHI PUBLIC SCHOOL, GAUTAM BUDH NAGAR, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Prakash Bhatta | NATIONAL GOJURYU KARATE DO ASSOCIATION, NEPAL | Silver |
3 | Devraj Singh | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
4 | Prince Manandhar | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Bronze |
Below 40 Kg Boys Kumite | |||
1 | Abhishek Kashyap | KHALSA INTER COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Piyush Khanal | NATIONAL GOJURYU KARATE DO ASSOCIATION, NEPAL | Silver |
3 | Rudransh Kotiyal | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Bronze |
4 | Abhinav K | DELHI PUBLIC SCHOOL, GAUTAM BUDH NAGAR, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 45 Kg Boys Kumite | |||
1 | Suraj Kumar | KHALSA INTER COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Bimal Oli | NATIONAL GOJURYU KARATE DO ASSOCIATION, NEPAL | Silver |
3 | Anupam Yadav | PROF. RAJENDRA SINGH PUBLIC SCHOOL, FIROZABAD, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Harsh Rana | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Sl.No. | Name | School | Medal |
---|---|---|---|
KARATE RESULT | |||
Below 50 Kg Boys Kumite | |||
1 | Ritik Sonkar | KHALSA INTER COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Arkadip Halder | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Silver |
3 | Shashwat Sahu | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Bishuk Gurung | DURGA SHAIKSHIK GRIHA, BUTWAL, NEPAL | Bronze |
Below 55 Kg Boys Kumite | |||
1 | Vijay Patel | KHALSA INTER COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Siddha Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Vivan Nautiyal | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Adhyan Singh | BSF PRIMARY SCHOOL, JAMMU, JAMMU | Bronze |
Below 55 Kg Boys Kumite | |||
1 | Kaustubh Dwivedi | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Shreyansh | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Sumit Sardar | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Bronze |
4 | Atulya | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 28 Kg Girls Kumite | |||
1 | Tejaswini Sharma | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Gold |
2 | Agrita Rawat | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Silver |
3 | Bhavyaa Sharma | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Bronze |
4 | Aditi Kunwar | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Bronze |
Below 32 Kg Girls Kumite | |||
1 | Tashi Joshi | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Gold |
2 | Palak Meena | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Silver |
3 | Janvi | R K PUBLIC SCHOOL, SAHARANPUR, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Ananya Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 36 Kg Girls Kumite | |||
1 | Kashvi Khera | SHEM LITTLE STARS SCHOOL, DEHRADUN, UTTARAKHAND | Gold |
2 | Ishita Bhej | CITY MONTESSORI SCHOOL, HOPE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Vranda Tyagi | R K PUBLIC SCHOOL, SAHARANPUR, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Farah Mahmood | SETH M. R. JAIPURIA SCHOOL, BANSAL CAMPUS, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 40 Kg Girls Kumite | |||
1 | Puja Singha | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Gold |
2 | Kashvi | CITY MONTESSORI SCHOOL, UNITY HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Pawani | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Adrika Pandey | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 44 Kg Girls Kumite | |||
1 | Aradhya Singh | SETH M. R. JAIPURIA SCHOOL, BANSAL CAMPUS, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Ananya Sharma | SIDDHARTHA PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Khwaish Chaudhary | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
4 | Meenakshi Agrawal | PROF. RAJENDRA SINGH PUBLIC SCHOOL, FIROZABAD, UTTAR PRADESH | Bronze |
Below 48 Kg Girls Kumite | |||
1 | Puspa Madain | NATIONAL GOJURYU KARATE DO ASSOCIATION, NEPAL | Gold |
2 | Sapna Meena | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Silver |
3 | Prakristha Chowdhary | MOTHER INTERNATIONAL SCHOOL, HOOGHLY, WEST BENGAL | Bronze |
4 | Anuva Narayan | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
Above 48 Kg Girls Kumite | |||
1 | Awanshika Singh | CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Gold |
2 | Shivanjali Channa | MOUNT CARMEL COLLEGE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Silver |
3 | Astha Srivastava | CITY MONTESSORI SCHOOL, LOVE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH | Bronze |
4 | Ayushi Meena | JOBNER SARASWATI CONVENT SCHOOL, JAIPUR, RAJASTHAN | Bronze |
Soccer RESULT |
Winner - PUSHPASADAN BOARDING HIGH SCHOOL, KATHMANDU, NEPAL |
1 SHREEJAL MAHARJAN 2 NISHESH DANGOL 3 ROJAN PRADHAN 4 NIGAM RAI 5 AAYUSH THAGUNNA 6 GANESH BHUSAL 7 SANDESH BANSKOTA 8 SAROJ LAKANDARI 9 SOMPUKKHA RAI 10 ANUS YAKHA |
Team Runner up - CITY MONTESSORI SCHOOL, PEACE HOUSE, LUCKNOW, UTTAR PRADESH |
1 DEEP SHEKHAR SINGH 2 EKLAVYA SONI 3 KARAN YADAV 4 DEVANSH MISHRA 5 AKSHAT DIXIT 6 NIKHIL SINGH 7 ATHARV SONKER 8 ABHI SINGH 9 DIVYANSH 10 KARAN ADITYA |