Results of COFAS International Computer Olympiad 2016

JUNIOR SECTION
CONFABULOR- DEBATE

POSITION

SCHOOL NAME

PARTICIPANT

FIRST SUNBEAM SCHOOL, VARANASI ASHUTOSH MISHRA
SECOND ST. CONRADS' INTER COLLEGE, AGRA FATIMA A AHMAD
THIRD ST.PETERS COLLEGE, AGRA VAIBHAV SINGH
FIRST CONSOLATION CMS, RAJENDRA NAGAR I CAMPUS, LUCKNOW JAYANT PANT
SECOND CONSOLATION B.C.M. ARYA MODEL SR. SEC. SCHOOL, LUDHIANA SHREYA KAPOOR
SECOND CONSOLATION CMS, MAHANAGAR I CAMPUS, LUCKNOW SHREEPRIYA TEWARI
CAPACIDADE - APTITUDE TEST
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST DELHI PUBLIC SCHOOL , ELDECO VASU PALIWAL
SATVIK SINHA
SECOND HARTMANN COLLEGE, BAREILLY YASH HIRANI
PARTH DWIVEDI
THIRD DAYAWATI MODI ACADEMY I, RAMPUR SWAPNIL GANGWAR
KUSHAGRA
FIRST CONSOLATION ST.PETERS COLLEGE, AGRA ANUSH MANGAL
AKSHAT GUPTA
SECOND CONSOLATION CMS MAHANAGAR I CAMPUS ABDUS SAMAD
DIVYASHISH PRAKASH
ADTECH
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST CMS GOMTINAGAR I CAMPUS SAKSHI SACHAN
RUDRANSH GOYAL
SHASHWAT SRIVASTAVA
ANSH RAJAN
YUVRAJ PRAKHAR SINGH
SECOND HARTMANN COLLEGE, BAREILLY SHASWAT KHANNA
YASH HIRANI
PARTH DWIVEDI
ADITYA AGARWAL
SHIVAM
SECOND LITTLE ANGELS HIGH SCHOOL, GWALIOR PAHEL GOYAL
CHESHTA ARORA
KRISHNAV RATHI
SANJANA NICHANI
AKSHAT MANOHAR
THIRD CMS, ANANDNAGAR CAMPUS PRAKHAR RAWAT
SHARAF MOIN KHAN
SHANTANU SHARMA
ANIMESH SINGH YADAV
MEDHA SHARMA
THIRD CMS, GOMTI NAGAR CAMBRIDGE SECTION SANJANA SINGH
DIVYAM CHAUDHARY
IPSHITA S. SRIVASTAVA
DIVYANSH TRIPATHI
ARUNIMA SHANKAR
FIRST CONSOLATION OMKARANANDA SARASWATI NILAYAM SCHOOL, RISHIKESH AYUSH CHAUHAN
RITIKA RAWAT
VAIDEHI BAILWAL
NIHARIKA CHAUHAN
SAURABH RANAKOTI
FIRST CONSOLATION CMS, KANPUR ROAD CAMPUS SHIKHER SHUKLA
SUHAANI SHUKLA
TARANGINI GOYAL
JAYANT MISHRA
SECOND CONSOLATION CMS, RAJAJI PURAM I CAMPUS HAERA
PRIYANSHI GARG
PRAKHAR SRIVASTAVA
AISHWARYA PRAKASH
ASTHA TRIPATHI
COFAS DOODLE
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST ST. CONRADS' INTER COLLEGE, AGRA AVNI GUPTA
SECOND SAINIK AWASIYA MAHAVIDYALAYA, NEPAL DINESH BIKA
THIRD RICHMOND COLLEGE, SRILANKA JAYAWARDENA NADITH HANSAJA
FIRST CONSOLATION JAYAWARDENA NADITH HANSAJA TARANGINI GOEL
SECOND CONSOLATION DAYAWATI MODI ACADEMY I, RAMPUR DEVANSH GANGWAR
SENIOR SECTION
RENDITION-PAPER PRESENTATION
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST DALIMSS SUNBEAM SCHOOL, VARANASI SHRADDHA BHANSALI
SHIVANGI TIWARI
FIRST JUBILEE SCHOOL, JORDAN MEREI MADANI
AHMAD AZZAM
SECOND ST.PETERS COLLEGE, AGRA AMAN JAIN
HRITISH JAIN
THIRD CITY MONTESSORI SCHOOL, STATION ROAD CAMPUS ABHISHEK SINGH
ADARSH AGARWAL
THIRD NARBHERAM HANSRAJ ENGLISH SCHOOL, JAMSHEDPUR SHIVANSH TIWARY
SHUBROJYOTI NANDI
FIRST CONSOLATION J H TARAPORE SCHOOL, JAMSHEDPUR SHAZLI IQBAL
SMRITY LAVANYA
SECOND CONSOLATION SAINIK AWASIYA MAHAVIDYALAYA, NEPAL PRABHASH G.C
SUNNEY SHRAMA
MATHLETES
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST ST.PETERS COLLEGE, AGRA RUPAK JAIN
AMAN JAIN
SECOND LUCKNOW PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW PRIYANSHU GAUTAM
APOORVA SINGH
THIRD ST. CONRADS' INTER COLLEGE, AGRA CHHAVI JAIN
TANISHA VATYANI
FIRST CONSOLATION CMS, KANPUR ROAD LUCKNOW SAKSHI PRADYUMN
RAJ AGARWAL
SECOND CONSOLATION TILOTTAMA HIGHER SECONDARY SCHOOL, NEPAL BIVEK PANTHI
KISMAT PICHHAI
JEU- CONCOURS- COMPUTER QUIZ
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST LOYOLA SCHOOL, JAMSHEDPUR ANUBHAV KUMAR SINGH
PRANEET SHEKHAR
SECOND CMS, GOMTI NAGAR II CAMPUS ATUL PATEL
ISHAAN SRIVASTAVA
THIRD ARYAN INTERNATIONAL SCHOOL, VANARASI PRIYAN RAI
ABHISHEK SINGH
SOFTEK
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST SUNBEAM SCHOOL, VARANASI MANASVEE SINGH
AMRITESH PANDEY
SECOND ST.KABIR'S SCHOOL, JAMSHEDPUR VISHU RANA
UMANG CHARAYA
SECOND LOYOLA SCHOOL, JAMSHEDPUR AKASH PAHWA
PRANEET SHEKHAR
THIRD BOYS' HIGH SCHOOL & COLLEGE, ALLAHABAD AKSHAT KUMAR
ANUJ VERMA
FIRST CONSOLATION CITY MONTESSORI SCHOOL, CHOWK CAMPUS YADULLAAH ABIDI
SHIVAM TANDON
SECOND CONSOLATION DPS INTERNATIONAL, NEW DELHI TANAVYA DIMRI
VARDAAN TANEJA
SECOND CONSOLATION B.C.M. ARYA MODEL SR. SEC. SCHOOL, LUDHIANA JAGTESH SINGH
VINAYAK GUPTA
COMPUTER WIZARD
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST B.C.M. ARYA MODEL SR. SEC. SCHOOL, LUDHIANA TARANPREET SINGH
AKSHIT KUMAR
FIRST LUCKNOW PUBLIC SCHOOL, LUCKNOW SWAPNIL SRIVASTAVA
PRIYANSHU GAUTAM
SECOND ST.PETERS COLLEGE, AGRA AMAN JAIN
DIVYE PUGALOKE
THIRD ST. MARK'S SENIOR SECONDARY PUBLIC SCHOOL, NEW DELHI SUSHMIT VAISH
VANSH ARORA
THIRD MASTERMIND ENGLISH MEDIUM SCHOOL ANIRUDDAH CHOWDHURY
RITURAJ DAS GUPTA
FIRST CONSOLATION CMS GOMTINAGAR I CAMPUS, LUCKNOW SANKALP RAI
UTKARSH GUPTA
SECOND CONSOLATION DPS INTERNATIONAL, NEW DELHI TANAVYA DIMRI
VARDAAN TANEJA
JUNIOR AND SENIOR SECTION
E-KOLASE (JUNIOR SECTION)
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST J H TARAPORE SCHOOL, JAMSHEDPUR NANDINI MOONKA
FIRST RICHMOND COLLEGE, SRILANKA GAJANAYAKE JAINDU SAMAHITH
SECOND CMS, MAHANAGAR I CAMPUS TARUN JAISWAL
THIRD SUNBEAM SCHOOL, VARANASI PRASHASTI TRIPATHI
THIRD CMS, RAJENDRA NAGAR III CAMPUS ABHINAV BAJPAI
FIRST CONSOLATION CMS, CHOWK CAMPUS ABDULLAH ANZAR
FIRST CONSOLATION ST. CONRADS' INTER COLLEGE, AGRA TANMAY AGARWAL
SECOND CONSOLATION CMS, STATION ROAD CAMPUS VINIT AGARWAL
E-KOLASE (SENIOR SECTION)
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST LITTLE ANGELS HIGH SCHOOL, GWALIOR ANIRUDDHA AGARWAL
FIRST SUNBEAM SCHOOL, VARANASI MANASVEE SINGH
SECOND LOYOLA SCHOOL, JAMSHEDPUR AAKASH PAHWA
THIRD ST AUGUSTINE'S DAY SCHOOL YASH GUPTA
THIRD CMS, KANPUR ROAD CAMPUS MRITYUNJAY REDDY
FIRST CONSOLATION JUBILEE SCHOOL, JORDAN YAZAN SULEIMAN
SECOND CONSOLATION VIG ENGLISH SCHOOL, JAMSHEDPUR ANIMESH SINGH
TEENOVATIONS
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FIRST SAINIK AWASIYA MAHAVIDYALAYA, NEPAL AJAY K.C
PRAFUL SHRESTHA
SECOND LITTLE ANGELS HIGH SCHOOL, GWALIOR AKSHAT MANOHAR
-
THIRD ST.KABIR'S SCHOOL, JAMSHEDPUR SHAGUN
DEEPAK
FIRST CONSOLATION PAUL INTERNATIONAL SCHOOL AYUSH SAXENA
-
SECOND CONSOLATION JUBILEE SCHOOL. JORDAN YAHIA OBEIDO
-
COSTEK
POSITION SCHOOL NAME PARTICIPANT
FISRT DALIMSS SUNBEAM SCHOOL, VARANASI ANUSHKA KESHRI
SONAL SINGH
YATHARTH KRISHANA PANDEY
RISHABH MISHRA
SHRADDHA BHANSALI
SECOND SECOND OMKARANANDA SARASWATI NILAYAM SCHOOL, RISHIKESH DIVYANSH BADUWAL
RITIKA RAWAT
SHREY PAINULI
NIHARIKA CHAUHAN
VAIDEHI BAILWAL
SAURABH RANAKOTI
AYUSH CHAUHAN
THIRD BAL BHARATI PUBLIC SCHOOL ISHPREET SINGH BHASIN
SARTHAK GUPTA
SHIVANSH RUSTAGI
PRITISH WADHWA
AADIT SALUJA
PUNYA MALHOTRA
KAASHVI SETHI
ANSHUL MAHAJAN
ARYAN MEDIRATTA
TANMAY THAREJA
FIRST CONSOLATION NARBHERAM HANSRAJ ENGLISH SCHOOL, JAMSHEDPUR ADITYA KUMAR JHA
PRAKHAR AGARWAL
PRIYANSHU MISHRA
SOUMYO PAUL
VISHWAJIT KR SINGH
SHIRSODEEP BISWAS
SHUBRO JYOTI NANDI
PRADYUM AGARWAL
SHUBHAM KUMAR
SHIVANSH TIWARY
SECOND CONSOLATION VIG ENGLISH SCHOOL SHUBHAM KUMAR SINGH
NAVIN KUMAR SINGH
ANIMESH SINGH
BEENA MAHATO
SIMRAN SHARMA
RITIK RAJ
RAJ SINGH
SUSHMITA PATRO
ANAMIKA
SHALINI SRIVASTAVA
Runner's Up Trophy
ST. PETER'S COLLEGE, AGRA
Championship Trophy
SUNMEAM ENGLISH SCHOOL, BHAGWANPUR